Категорија:Википедија:Бирократи

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа категорија содржи кориснички страници на корисници кои се „бирократи“. Бирократи се корисници кои можат да даваат администраторски привилегии, да преименуваат корисници и да одобруваат ботови. Страницата Специјални:ЛистаНаКорисници/bureaucrat е автоматско-генериран список на бирократи.

Страници во категоријата „Википедија:Бирократи“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.