Разлика помеѓу преработките на „Игнатиј I Цариградски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Константинопол → Цариград
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Патријарх на Цариград → Цариградски патријарх)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Константинопол → Цариград)
| diocese =
| see =
| church = [[Црква на КонстантинополЦариград]]
| predecessor = [[Методиј I Цариградски]]
| successor = [[Фотиј I Цариградски]]

Прегледник