Кирил VII Цариградски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Patriarch Cyril VII of Constantinople.JPG

Кирил VII ЦариградскиВселенски патријарх од 1855 до 1860 година.

Духовни титули
Претходник
Антим VI
Цариградски патријарх
1855–1860
Наследник
Јоаким II