Разлика помеѓу преработките на „Јордан Спасов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: бил македонски револуционер → — македонски револуционер
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: бил македонски револуционер → — македонски револуционер)
 
}}
 
'''Јордан Спасов''' бил македонски револуционер учесник во македонското револуционерно движење и деец на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]].
 
== Животопис ==

Прегледник