Разлика помеѓу преработките на „Јосиф Даскалов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Кратовци користејќи го HotCat)
починал-место=[[Подрум Кале]], [[Турција]] |
}}
'''Јосиф Даскалов''' бил [[Македонци|македонски]] револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, член и раководител на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]].
 
== Биографија ==

Прегледник