.nc

Од Википедија — слободната енциклопедија

.ncнајвисок државен домен за Нова Каледонија. Исто така е (кога се спарува со доменот .us) второстепен домен за американската сојузна држава Северна Каролина.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]