.nc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.ncдржавен код на главен интернет домен за Нова Каледонија. Исто така е (кога се спарува со доменот .us) второстепен домен за американската сојузна држава Северна Каролина.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]