.bz

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.bz е главен Интернет домен за Белизе. Со доменот управува Универзитетот на Белизе.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]