.bt

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.bt е главен Интернет домен за Бутан. Со доменот управува Министерството за комуникации на Бутан.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]