.cn

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

.cn е главен Интернет домен за НР Кина. Со доменот управува Кинескиот мрежен информациски центар.

Видете исто така[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]