.hk

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од .香港)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.hk е главен Интернет домен за Хонгконг. Со доменот управува Hong Kong Domain Name Registration Company Ltd.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]