.ca

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.ca е главен Интернет домен за Канада. Со доменот управува Канадската управа за интернетска регистрација.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]