.ki

Од Википедија — слободната енциклопедија

.kiнајвисок државен домен (ccTLD) за Кирибати.

Од раните 1990-ти до раните 2000-ти, со доменот управувала австралискиот услужник Connect.com.au во име на Република Кирибати. Од 2002 година, директната управа над доменот е префрлена на Telecom Services Kiribati Limited.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]