.td

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.td
Воведен 1997
Тип на домен Највисок државен домен
Состојба Активен
Регистар Société des télécommunications du Tchad
Покровител Société des télécommunications du Tchad
Наменета употреба Ентитети поврзани со Chad
Фактичка употреба Не е многу користен
Состав Регистрациите се на второ ниво

.tdнајвисок државен домен за Чад.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]