.td

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.td
Воведен1997
Тип на доменНајвисок државен домен
СостојбаАктивен
РегистарSociété des télécommunications du Tchad
ПокровителSociété des télécommunications du Tchad
Наменета употребаЕнтитети поврзани со Chad
Фактичка употребаНе е многу користен
СоставРегистрациите се на второ ниво

.tdнајвисок државен домен за Чад.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]