.et

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.etнајвисок семрежен домен на Етиопија. Со доменот управува Етиопската телекомуникациска корпорација.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]