.md

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.md
Воведен 1994
Тип на домен Country code top-level domain
Состојба Активен
Регистар MoldData S.E.
Покровител MoldData S.E.
Наменета употреба Ентитети поврзани со  Молдавија
Фактичка употреба Популарен во Молдавија
Ограничувања на рестрацијата Нема
Состав Директно на секундарно ниво
Документи Terms and conditions
Мреж. место MoldData

.md е главен Интернет домен за Молдавија.


Надворешни врски[уреди | уреди извор]