Прејди на содржината

.cd

Од Википедија — слободната енциклопедија

.cdнајвисок семрежен домен на Демократска Република Конго. Овој домен се користи од 1997, а пред него се употребувал доменот .zr. Со доменот управува NIC Congo.

Поврзано

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]