.cd

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.cdнајвисок семрежен домен на Демократска Република Конго. Овој домен се користи од 1997, а пред него се употребувал доменот .zr. Со доменот управува NIC Congo.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]