.укр

Од Википедија — слободната енциклопедија
укр
Тип на доменНајвисок месен домен на кирилично писмо
СостојбаАктивен[1]
Наменета употребаЕнтитети поврзани со Украина
Фактичка употребаИлијадници домени[1]
Ограничувања на рестрацијатаНамент за користење на кирилично писмо.

.укр — одобрен највисок месен домен за Украина.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]