.укр

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
укр
Тип на домен Највисок месен домен на кирилично писмо
Состојба Активен[1]
Наменета употреба Ентитети поврзани со Украина
Фактичка употреба Илијадници домени[1]
Ограничувања на рестрацијата Намент за користење на кирилично писмо.

.укр — одобрен највисок месен домен за Украина.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]