.sj

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.sj
.sj logo.svg
Воведен 21 August 1997
Тип на домен Мајвисок државен домен
Состојба Неактвен
Регистар Norid
Покровител Norid
Наменета употреба Ентитети поврзани со Шпицбершките острови и Јан Мајен
Фактичка употреба Не е во употреба
Ограничувања на рестрацијата Не се примаат регистрации
Состав Не се користат
Документи Policy notice
Правила при спор Нема
Мреж. место www.norid.no

.sjнајвисок државен домен за Шпицбершките острови и Јан Мајен. Одговорен за управувањето на доменот е Norid, но доменот .sj е затворен за регистрации.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]