.dd

Од Википедија — слободната енциклопедија
.dd
Тип на доменНајвисок државен домен
СостојбаНе е во употреба
Регистарнема
Покровителнема
Наменета употребаЕнтитети поврзано со  Источна Германија
Фактичка употребаСамо за внатрешна употреба, не се користи од обединувањето на Германија
Ограничувања на рестрацијатаНема регистрации
СоставНе постои
Правила при спорнема
Мреж. местонема

.ddнајвисок државен домен за Германската Демократска Република. Овој домен никогаш не бил во употреба поради обединувањето на Германија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]