.by

Од Википедија — слободната енциклопедија

.byнајвисок семрежен домен на Белорусија. Со доменот управува Државниот центар за сигурност на информациите на претседателот на Белорусија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]