.ni

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.niдржавен код на главен интернет домен за Никарагва.

Поради политички причини, .ni повремено се користи за веб портали од Северна Ирска, наместо официјалниот .uk домен за Обединетото Кралство.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]