.ni

Од Википедија — слободната енциклопедија

.niнајвисок државен домен за Никарагва.

Поради политички причини, .ni повремено се користи за веб портали од Северна Ирска, наместо официјалниот .uk домен за Обединетото Кралство.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]