.je

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.je е највисок државен домен (ccTLD) за Џерси. Администриран е од страна на Island Networks (Островски Мрежи).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]