.ls

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.ls
Воведен 1993
Тип на домен Државен код на главен интернет домен
Состојба Активен
Регистар Rhodes University
Покровител National University of Lesotho
Наменета употреба Ентитети поврзани со Лесото Лесото
Фактичка употреба Употребувано во Лесото
Ограничувања на рестрацијата Нема за .co.ls; Има одредени за другите
Состав Само на терцијарно ниво

.ls е главен Интернет домен за Лесото.


Поврзано[уреди | уреди извор]


Надворешни врски[уреди | уреди извор]