.ls

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.ls
Воведен1993
Тип на доменДржавен код на главен интернет домен
СостојбаАктивен
РегистарRhodes University
ПокровителNational University of Lesotho
Наменета употребаЕнтитети поврзани со Лесото Лесото
Фактичка употребаУпотребувано во Лесото
Ограничувања на рестрацијатаНема за .co.ls; Има одредени за другите
СоставСамо на терцијарно ниво

.ls е главен Интернет домен за Лесото.


Поврзано[уреди | уреди извор]


Надворешни врски[уреди | уреди извор]