.cn

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од .中国)

.cnнајвисок семрежен домен на НР Кина. Со доменот управува Кинескиот мрежен информациски центар.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]