.lt

From Википедија
Jump to navigation Jump to search
.lt
Воведен1992
Тип на доменДржавен код на главен интернет домен
СостојбаАктивен
РегистарKaunas University of Technology
ПокровителKaunas University of Technology
Наменета употребаЕнтитети поврзани со  Литванија
Фактичка употребаПопуларен во Литванија
Ограничувања на рестрацијатаНема
СоставСекундарно ниво
ДокументиRegulations
Правила при спорAn independent commission of lawyers resolves disputes
Мреж. место.LT domain registry

.lt е главен Интернет домен за Литванија.


Поврзано[edit | edit source]


Надворешни врски[edit | edit source]