.tg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.tg
220px
Воведен 1996
Тип на домен Највисок државен домен
Состојба Активен
Регистар C.A.F.E. Informatique et Telecommunications
Покровител C.A.F.E. Informatique et Telecommunications
Наменета употреба Ентитети поврзани со Того
Фактичка употреба Мала употреба најчесто поврзана со Того.
Ограничувања на рестрацијата Нема
Состав Регистрациите се директни на второ ниво или на трето ниво под различни второстепени ознаки
Мреж. место NiC.TG

.tgнајвисок државен домен за Того. Бидејќи нема ограничувања кој се може да регистрира домен, не е многу користен надвор од Того.

Од 2008 година, не можат да се направат мрежни регистрации на домени иако постои ваква можност.

Рецистарот е на француски јазик без превод на англиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]