.gl

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.gl е главен Интернет домен за Гренланд. Со доменот управува TELE Greenland A/S.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]