.lr

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.lr
Воведен

1997 type=Државен код на главен интернет домен

status=Активен
Регистар Randy Bush
Покровител Data Technology Solutions
Наменета употреба Ентитети поврзани со Либерија Либерија
Фактичка употреба Мала употреба во Либерија, владини страници
Состав Терцијарно ниво под секундарно ниво
Мреж. место Domain registration

.lr е главен Интернет домен за Либерија.

Терцијарни домени[уреди | уреди извор]

  • com.lr: Комерцијални
  • edu.lr: Додипломски училишта
  • gov.lr: Влада
  • org.lr: Непрофитни организации
  • net.lr: Мрежна инфраструктура

Надворешни врски[уреди | уреди извор]