.sm

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.sm

Telecom Italia San Marino SpA
Воведен 1995
Тип на домен Највисок државен домен
Состојба Активен
Регистар Telecom Italia San Marino
Покровител Telecom Italia San Marino
Наменета употреба Ентитети поврзани со  Сан Марино
Фактичка употреба Некаква употреба во Сан Марино
Ограничувања на рестрацијата претпријатијата се ограничени на 50 доменски регистрации годишно, физичките лица и организациите само на една
Состав Имињата може директно да се запишат на второ ниво
Документи Naming rules
Правила при спор нема
Мреж. место Telecom Italia San Marino

.smнајвисок државен домен за Сан Марино.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]