.hk

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

.hk е главен Интернет домен за Хонгконг. Со доменот управува Hong Kong Domain Name Registration Company Ltd.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]