.bi

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

.bi е главен Интернет домен за Бурунди. Со доменот управува Националниот центар за информации и технологии на Бурунди.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]