.eg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.eg е главен Интернет домен за Египет. Со доменот управува Египетската универзитетска мрежа.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]