.cr

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.crнајвисок семрежен домен на Костарика. Со доменот управуваат NIC-Internet Costa Rica и Националната академија на науки на Костарика.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]