.lu

Од Википедија — слободната енциклопедија
.lu
Воведен1995
Тип на доменнајвисок државен домен
Состојбаактивен
РегистарDNS-LU
ПокровителRestena
Наменета употребаЕнтитети поврзани со Луксембург
Фактичка употребаПопуларен во Луксембург
СоставСекундарно ниво
ДокументиCharter
Мреж. местоDNS-LU
DNSSECда

.luнајвисок семрежен домен на Луксембург.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]