.ae

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од امارات.)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.aeнајвисок семрежен домен на Обединети Арапски Емирати. Со доменот управува .aeDA, дел од Телекомуникациската регулаторна управа на Обединетите Арапски Емирати.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]