.kh

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.khдржавен код на главен интернет домен за Камбоџа. Со овој домен управува Министерството за пошта и телекомуникација на Камбоџа

Надворешни врски[уреди | уреди извор]