.ro

Од Википедија — слободната енциклопедија

.roнајвисок семрежен домен на Романија. Со доменот управува Националната институција за Р&Д во Информатиката. Во Јули 2009 имало 430,000 .ro домени.

Второстепени домени[уреди | уреди извор]

 • .arts.ro
 • .com.ro
 • .firm.ro
 • .info.ro
 • .nom.ro
 • .nt.ro
 • .org.ro
 • .rec.ro
 • .store.ro
 • .tm.ro
 • .www.ro

Надворешни врски[уреди | уреди извор]