.id

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.idнајвисок семрежен домен на Индонезија.

Постојат и неколку второстепени домени:

  • ac.id — академски институцији
  • co.id — комерцијални ентитети
  • or.id — некомерцијални организации
  • go.id — влада и владин систем

Надворешни врски[уреди | уреди извор]