.ae

Од Википедија — слободната енциклопедија

.aeнајвисок семрежен домен на Обединети Арапски Емирати. Со доменот управува .aeDA, дел од Телекомуникациската регулаторна управа на Обединетите Арапски Емирати.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]