.ae

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.ae е главен Интернет домен за Обединети Арапски Емирати. Со доменот управува .aeDA, дел од Телекомуникациската регулаторна управа на Обединетите Арапски Емирати.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]