Прејди на содржината

.ma

Од Википедија — слободната енциклопедија
.ma
Воведен1993
Тип на доменнајвисок државен домен
Состојбаактивен
РегистарMaroc Telecom
ПокровителAgence Nationale de Réglementation des Télécommunications
Наменета употребаЕнтитети поврзани со Мароко Мароко
Фактичка употребаПопуларен во Мароко
Ограничувања на рестрацијатаЛокален контакт
СоставСекундарно или терцијарно
ДокументиCharter
Правила при спор[1]
Мреж. местоnic.ma

.maнајвисок семрежен домен на Мароко.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]