.ma

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.ma
Воведен 1993
Тип на домен Државен код на главен интернет домен
Состојба Активен
Регистар Maroc Telecom
Покровител Agence Nationale de Réglementation des Télécommunications
Наменета употреба Ентитети поврзани со Мароко Мароко
Фактичка употреба Популарен во Мароко
Ограничувања на рестрацијата Локален контакт
Состав Секундарно или терцијарно
Документи Charter
Правила при спор [1]
Мреж. место nic.ma

.ma е главен Интернет домен за Мароко.


Надворешни врски[уреди | уреди извор]