.cg

Од Википедија — слободната енциклопедија

.cgнајвисок семрежен домен на Република Конго. Со доменот управуваат ONPT Congo и Interpoint Switzerland.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]