.bd

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.bd е главен Интернет домен за Бангладеш. Со доменот управува Министерството за пошта и телкомуникации на Бангладеш.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]