Прејди на содржината

.ac

Од Википедија — слободната енциклопедија

.acнајвисок семрежен домен на островот Света Елена, Вознесение и Тристан да Куња. Со доменот управува NIC.AC, подружница на Internet Computer Bureau, заснована во Обединетото Кралство.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]