.ac

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

.ac е главен Интернет домен за островот Света Елена, Успение и Тристан да Куња. Со доменот управува NIC.AC, подружница на Internet Computer Bureau, базирана во Обединетото Кралство.

Видете исто така[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]


[[Категорија::Света Елена, Успение и Тристан да Куња]]