.ht

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.ht
Воведен 1997
Тип на домен ccTLD
Состојба активен
Регистар Réseau de Développement Durable d'Haïti
Покровител Consortium FDS/RDDH
Наменета употреба ентитети поврзани со Хаити Хаити
Фактичка употреба употребуван на Хаити
Ограничувања на рестрацијата нема
Состав директно на секундарно ниво
Документи документи
Мреж. место NIC.ht


.ht е главен Интернет домен за Хаити.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]