.cn

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од .中國)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.cn е главен Интернет домен за НР Кина. Со доменот управува Кинескиот мрежен информациски центар.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]