.ax

Од Википедија — слободната енциклопедија

.axнајвисок семрежен домен на Оланд. Овој домен повеќе не постои, па се користи доменот за Финска .fi.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]