.af

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.af е главен Интернет домен за Авганистан. Со доменот управува AFGNIC.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]