.eh

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.eh
Воведен Недоделен
Тип на домен Највисок државен домен
Состојба Недоделен
Регистар Нема
Покровител Нема
Наменета употреба Ентитети поврзани со  Западна Сахара
Фактичка употреба Не може да се користи
Ограничувања на рестрацијата Нема регистации

.ehнајвисок државен домен за Западна Сахара. Западна Сахара е оспорена територија и поради таа причина го нема добиено доменот .eh.