.dk

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

.dk е главен Интернет домен за Данска. Со доменот управува DK Hostmaster.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]