.wf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
.wf
Воведен 1997
Тип на домен Највисок државен домен
Регистар AFNIC
Покровител AFNIC
Наменета употреба Ентитети поврзани со  Валис и Футуна
Фактичка употреба Отворен за регистрација,но со ограничена употреба [1][2]
Мреж. место nic.wf (redirects to afnic.fr)
DNSSEC да

.wfНајвисок државен домен за Валис и Футуна. Со овој домен раководи AFNICи регистрирањето е отворено за сите .

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]